Druk cyfrowy

Druk Cyfrowy

Co to jest druk cyfrowy?

Najbardziej charakterystyczną cechą druku cyfrowego jest to, że materiały do wydruku są wysyłane bezpośrednio do maszyny drukującej.

Nie ma tutaj skomplikowanej i kosztownej przygotowalni jak w przypadku druku offsetowego, czyli nie ma też kosztów startowych.

Druk cyfrowy jest to technologia druku niskich nakładów. Jego zaletą jest szybka realizacja zleceń, można powiedzieć, że prace drukowane są "od ręki".

Unikalną cechą druku cyfrowego jest personalizacja druku. Oznacza to, że każdy egzemplarz może zawierać inne nazwisko, inny numer lub QR code lub inny element go wyróżniający.

Druk cyfrowy kolorowy wykonujemy na nowoczesnej maszynie Xerox C75, z jakością porównywalną z drukiem offsetowym.

Maxcopy kolorowy druk cyfrowy

a druki czarnobiałe na profesjonalnej maszynie KonicaMinolta 1050pro

Maxcopy czarno-biały druk cyfrowy

 

Kiedy wybrać druk cyfrowy?

 

 Druk cyfrowy jest idealnym rozwiązaniem przy nakładach od jednego do kilkuset egzemplarz, wtedy kiedy druk offsetowy jest jeszcze nieopłacalny.

Szybkość druku zlecenia to zazwyczaj kilka godzin, wydłużone o proces introligatorski(cięcie, bigowanie, falcowanie, foliowanie, składanie itp.).

 

Drukujemy: wizytówki, ulotki,  zaproszenia, recepty, bilety, dyplomy, raporty, prezentacje, naklejki,  foldery,  prezentacje do rzutników itp.

 

  • Drukujemy na papierach o gramaturze od 80g do 350g;

  • Drukujemy na foliach samoprzylepnych i przezroczystych

  • Maksymalny format papieru 320 x 450 mm, efektywny zadruk to 310 x 440 mm;

  • Prace przyjmujemy w formatach zapisanych jako:pdf, tif, jpg, eps, cdr, ai

  • Posiadamy własną introligatornię, umożliwiającą cięcie, bigowanie,foliowanie, falcowanie, szycie i oprawę wydrukowanych prac;

  • Prace realizujemy zgodnie z oczekiwaniami klienta, szybko i zawsze w najwyższej jakości.